Til baka
Vango Atlas 250 - Deep Atlantic Green
Lýsing
| Season | 2 Season |
| Weight | 1.32kg |
| Shape | Mummy |
| Zip Side | Left |
| Suggested Usage Min | 7°C |
| Comfort | 7°C |
| Suggested Usage Max | 20°C |
| Int Length | 195cm |
| Int Chest Width | 78cm |
| Int Foot Width | 48cm |
| Ext Chest Width | 80cm |
| Max User Height | 185cm |
| Fill Type | 30% Single Hole siliconised hollow fibre/70% polyester fill |
| Limit | 2°C |
| Extreme | -13°C |
| Tog | 8.5 |
