Til baka
Vango Nitestar Alpha 350 - Excalibur
Lýsing
| Season | 3-4 Season |
| Weight | 1.93kg |
| Shape | Mummy |
| Zip Side | Left |
| Suggested Usage Min | -5°C |
| Comfort | -1°C |
| Suggested Usage Max | 18°C |
| Int Length | 205cm |
| Int Chest Width | 83cm |
| Int Foot Width | 48cm |
| Ext Chest Width | 85cm |
| Max User Height | 190cm |
| Fill Type | Insulite Alpha |
| Limit | -7°C |
| Extreme | -25°C |
| Tog | 10.5 |
