Til baka
Vango Nitestar Alpha 250 - Neptune Blue
Lýsing
| Season | 3 Season |
| Weight | 1.6kg |
| Shape | Mummy |
| Zip Side | Left |
| Suggested Usage Min | -2°C |
| Suggested Usage Max | 20°C |
| Int Length | 205cm |
| Int Chest Width | 83cm |
| Int Foot Width | 48cm |
| Ext Chest Width | 85cm |
| Max User Height | 190cm |
| Fill Type | Insulite Alpha |
| Comfort | 2°C |
| Limit | -4°C |
| Extreme | -21°C |
| Tog | 10.0 |
| DofE Recommended | Yes |
